DeleTekno - Güncel Teknoloji Haberleri

Apple, Corona Virüsü Sebebiyle Sıkıntılar Yaşıyor

Corona Virüsü Nedeniyle iPhone Stoklarında Sorunlar Başladı

apple,iphone,corona,ncov2019,corona virus,
0 42

Apple, corona virüs sebebiyle stok sıkıntısı yaşıyor

Apple, Çin’de devam eden corona virüsü salgını sebebiyle sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. Marka şimdi de ürün ve parça değişimlerinde stok sıkıntıları yaşamaya başladı.

Corona virüsü, günlük hayata etki ettiği gibi iş dünyasını da etkiliyor. Apple, corona virüsü nedeni ile sıkıntı yaşayan şirketlerden sadece bir tanesi. Üretiminin büyük bir kısmı Çin’de olan ve corona virüsü nedeni ile ürün tedariğinde sıkıntı yaşayan Apple’ın stokları kırmızı alarm vermeye başlamış durumda.

Bloomberg’in bildirdiğine göre Apple, değişimde kullanılacak iPhone’lar konusunda sorun yaşamaya başladı. Şirket, teknik destek elemanlarına değişimde kullanılacak iPhone’ların iki ile dört hafta arasında gecikmeli olarak tedarik edileceğini bildirdi.

Apple, garanti kapsamında olan iPhone’ların ağır hasar görmesi durumunda cihazları değiştiriyor. Ancak görünen o ki şirketin bu değişimlerde kullandığı cihazlar konusunda tedarik sorunu var. Apple’ın teknik destek elemanları, yedek parça konusunda da eksiklikler olduğunu bildiriyorlar. Apple, değişim için yeni iPhone bulunmadığı koşullarda ilerleyen dönemde tedarik edilecek iPhone’ların kargo ile ulaştırılacağını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir rapor, Apple’ın iPhone’ların lenslerinin tedariği konusunda da sorun yaşadığını gösteriyordu. iPhone’ların parçalarının tedariğinde yaşanan bu sorunlar bir süre daha Apple’ın başını ağrıtacağa benziyor.

Apple, corona virüsü salgını nedeniyle Çin’de kapattığı bazı mağazalarını tekrar açmaya başladı. Mağazaların tekrar açılması, şirketin virüs salgını nedeniyle yaşadığı sorunların üstesinden gelmeye başladığını gösteriyor olabilir. Ancak yedek iPhone’ların stoklarında yaşanan sorunlar, birkaç hafta daha devam edecek gibi görünüyor.Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.