DeleTekno - Güncel Teknoloji Haberleri

Atiye Dizisinin IMDB Puanı Belli Oldu

atiye-dizisi-imdb-puani
0 93

Atiye Dizisi

Dünya çapında yayınladığı diziler ile ücretli izleme platformları arasında bir numara olan Netflix, ikinci Türk dizisi olan Atiye için ilk sezonun toplamda 8 bölümü platformunda geçen gün yayınlamaya başladı. Kısa sürede başta ülkemizde olmak üzere birçok ülkede ilgi ile izlenen gizem ve mistik ögeleri barındıran bu yapım ülkemizde kendi türünde çekilen sınırlı sayıda yapımdan biri olup bu alanda da başarılı olmayı başaran ilk yapıt desek pek yalan olmaz.

Oldukça büyük bir ilgi ile izlenen ve sosyal medyada herkesin konuştuğu Atiye dizisinin konusuna baktığımız zaman Atiye, İstanbul’da yaşayan bir okulda sözleşmeli öğretmenlik yapan ama daha çok ressamlık ve sergileri ile ilgilenen genç bir öğretmendir. Zengin bir aileden gelen sevgilisi ile mutlu mesut günler geçirirken geceleri ise gördüğü kabuslar pek etkili olmaktadır. Bir gece yatarken gördüğü kâbus, Şanlıurfa Göbeklitepe’de yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkan bir sembol ile farklı yöne eğrilecektir. Kazılarda bulunan sembol, binlerce yıldır gizli olmasına rağmen Atiye tarafından sürekli olarak çizilmektedir. Bu konudaki gizemleri araştırmak için Arkeolog Erhan ile tanışan Atiye, soluksuz bir maceranın içine girecektirler.

Sembollerden sadece kendilerinin değil başkalarının da haberdar olduğunu öğrenen Erhan ve Atiye daha dikkatli bir şekilde hareket ederek Atiye’nin anneannesi Zühre ile zorlu bir yolculuğa çıkarlar. Kendi gücünün farkına varan Atiye ise artık ona yalan söyleyenleri daha iyi tanıyacak ve daha iyi kararlar alacaktır. İlk sezonun konusu bu şekilde olsa da 2.sezona büyük gizemler bırakılmış durumda.

Atiye Dizisi IMDB Puanı Belli Oldu

Kısa sürede büyük ilgi gören Netflix dizisi Atiye, yayınlandığı ilk andan itibaren sürekli eleştiriler ve olumlu yorumların eşliğinde tartışılmaya devam ediyor. Tartışmalar bir yana dursun dünyanın en büyük sinema ve dizi veri tabanı olan IMDB Atiye dizisine yer verdi. İzleyicilerin yorumlamaları ve puan verme işlemi ile ortaya çıkan sonuçlara göre IMDB puanı 7,9 olarak hesaplandı. Bu puana baktığımızda 10 kişiden 8’inin diziyi oldukça beğendiğini söyleyebiliriz.Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.